Jeta e re BIO

MECİTEFENDİ Vaj Anti Celulit

Vaji masazh turk kundër celulitit Ndihmoni firmën, forconi ngjyrën e lëkurës – Trajtoni indin e yndyrës së padëshiruar, strijat – heqjen e celulitit 150ml
Tonifikoni lëkurën me përbërës natyralë që absorbohen në lëkurë menjëherë dhe ndihmojnë në prishjen e qelizave yndyrore të padëshiruara në ato zona problematike si ijet, kofshët, vithet dhe barkun.
Vaji më i mirë turk i masazhit kundër celulitit përmban vajra esenciale aktive duke përfshirë trumzën, rozmarinën, portokallin, vajin e balsamit ndër të tjera që punojnë së bashku për të ndihmuar në forcimin, shtrëngimin, tonifikimin dhe rigjenerimin e atyre zonave me interes.
Përbërësit me cilësi premium: Vaji turk kundër celulitit krenohet me marrjen e çdo përbërësi nga format më të pastra. Ne jemi të përkushtuar të ofrojmë produkte bukurie me cilësi më të lartë me një çmim të përballueshëm.

Çfarë është celuliti?
Celuliti mund të cilësohet si nëna e obezitetit. Ky problem fillon kur uji, yndyra dhe mbetjet qelizore kombinohen dhe bllokohen në indet nën sipërfaqen e lëkurës. Kjo çon në rrudha; ënjtje dhe gunga të dukshme në lëkurë dhe këto janë simptomat kryesore të celulitit.

Shkaqet kryesore të një çrregullimi të tillë janë dieta e keqe, rutina e keqe, çekuilibri hormonal, mungesa e stërvitjes, marrja më pak e ujit, marrja e tepërt e kripës, sheqerit ose kafeinës, qëndrimi i dobët dhe stresi. Kjo është kryesisht një sëmundje e grave për shkak të dhomave të tyre të mëdha të qelizave yndyrore të cilat janë të rregulluara dhe të ndara nga indet lidhëse, kur këto dhoma marrin shumë yndyrë ato dalin nga burimi i mbipeshës. Kjo rezulton në akumulime të fryra dhe të pabarabarta të yndyrës në trup. Burrat nuk janë aq të prirur ndaj kësaj sëmundjeje për shkak të dhomave të tyre të vogla të qelizave dhjamore dhe lëkurës së trashë, gjë që e bën strukturën më të rregulluar fort.

Përfitimet e vajit turk kundër celulitit:
Vaji turk kundër celulitit do të tonifikojë dhe shtrëngojë lëkurën.
Ulja e mbajtjes së lëngjeve që shkakton celulitin.
Rrit metabolizmin e yndyrës për të zvogëluar celulitin.
Zvogëloni depozitat e yndyrës në dhjamoret.
Përbërësit natyral thithen në lëkurë menjëherë dhe ndihmojnë në prishjen e qelizave yndyrore të padëshiruara në ato zona problematike si ijet, kofshët, vithet dhe barkun.

Përbërësit e vajit turk kundër celulitit:
Parafinë e lëngshme, Vaj trumzë, Vaj esencial Rosmarinus Officinalis, Vaj portokalli Oleum Sinensis Citrus, Linum Usitatissimum Oil Flaxseeds Oil, Oleum Balsamum Valsam Oil, Sesamum Indicum Susam Oil, Triticum Vulgare Oil Common Common Oil, Dicapry Carbonate, Decyl Ole.

Si të përdorni vajin kundër celulitit
Vaji kundër celulitit aplikohet në të gjithë zonën e celulitit duke e masazhuar nga poshtë lart. Rekomandohet të përdoret rregullisht çdo natë.

Paralajmërimet:
Vetëm për përdorim të jashtëm.
Mbajeni atë larg burimeve të dritës dhe nxehtësisë, larg fëmijëve.

8.90

KREM KUJDESI NGA ARGANI HACI GÜRKAN 150 ML

Me përmbajtje të vajit Argan, një vaj shumë i veçantë që merret nga frutat e pemës Argan të rritur në…

2.00

KREM KUJDESI NGA KAJSIA HACI GÜRKAN 150 ML

Nëse dëshironi që lëkura juaj, e cila është dera juaj në jetë, të jetë më e shëndetshme dhe më e…

2.00

KREM KUJDESI NGA RRUSHI I ZI HACI GÜRKAN 150 ML

Lëkura juaj tani do të jetë më e fortë me këtë krem të bukur me përmbajtje të pasur si dhe…

2.00

KREM KUJDESI KAKAO HACI GÜRKAN 150 ML

Sidomos në verë dhe në ekspozimin afatgjatë të diellit, ky krem do të jetë ndihmësi më i mirë i trupit…

2.00

ÇAJ ME PERIME FORM 100 GR
Out Of Stock

Ky është një çaj i përzier bimor i prodhuar brenda fushës së sigurisë ushqimore në mjediset e Mecitefendi me formulimin…

2.00

PLUHUR I FARËS SË RRUSHIT MECITEFENDI 200 GR

Pluhuri i Farave të Rrushit, i cili nxirret me kujdes nga rrushi i rritur në rajonin e Egjeut të vendit…

2.00

Shopping Cart