Produktet

Dr. Coffee Kafe Turke në Qese 100Gr.

Dr. Coffee Kafe Turke është e përgatitur nga kokrra kafeje Arabica 100%, të pjekura mesatarisht dhe të bluara imët.

Përgatitja: Në një xhezve (mundësisht bakri), shtoni 1 lugë çaji (7 gr.) kafe dhe 1 filxhan ujë të pijshëm (55 ml. – 70 gr. në temperaturën 60-70°C). Përziejeni deri sa kafeja dhe uji të bashkohen. Filloni ta zieni në zjarr të mesëm (duhet të përfundojë brenda 2 minutash). Kafen që fillon të vlojë, hidheni në filxhan me gjithë shkumën.

3.50 

Share  

25452-transparent-100×100
Kjo faqe interneti përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj. Duke përdorur këtë faqe interneti, ju pranoni Politikën tonë të mbrojtjes së të privatësisë.
Lexo më shumë