Jeta e re BIO

Vaj Argani Organik, Mecitefendi, 20 ML

Produkt 100% Natyror, i Pastër, pa kimikate, pa aditivë.

Vaj i pastër dhe natyral, i nxjerrë duke përdorur një metodë të shtypur të ftohtë e cila mbron të gjithë përbërësit e tij.

Vaji organik i Arganit shpesh quhet “ari i lëngshëm”. Një serum bukurie natyral dhe i fuqishëm, ky vaj i rrallë i çmuar rrjedh natyrshëm nga bërthamat e pemës Argan që gjenden vetëm në Marokun Jugperëndimor. Sekretet e saj të bukurisë, edhe pse të thjeshta, janë njohur me shekuj nga gratë e Marokut, të cilat e përdorin atë në kujdesin e përditshëm të lëkurës dhe flokëve. Ndihmon në rigjenerimin dhe ushqimin e lëkurës dhe flokëve të dëmtuar dhe gjithashtu forcon thonjtë dhe kutikulat me lëndë ushqyese thelbësore organike. Vaji organik i Arganit është i njohur për shërimin e plagëve duke rifilluar funksionet vitale të qelizave të lëkurës gjatë procesit të ri-rritjes. Ai neutralizon radikalet e lira të dëmshme dhe ndihmon për të ruajtur një ekuilibër të shëndetshëm, natyror dhe të bukur.

Përfitimet e vajit të arganit për flokët:
Vaji organik i Arganit depërton në lëkurën e kokës për të synuar rrënjët e gjëndrës së flokëve. Extremelyshtë jashtëzakonisht efektive në trajtimin e flokëve të thatë, të brishtë dhe të brishtë, si dhe zbokthit. Aftësia e tij për të hidratuar dhe mbyllur lagështinë i bën flokët më të shkëlqyeshëm dhe më të menaxhueshëm. Vaji i arganit vepron si një shtresë shtesë mbrojtjeje nga efektet dëmtuese të dritës së diellit, rrezet UV, erërat e ftohta, tymi, kimikatet e ashpra, llak flokësh dhe radikalet e lira. Karakteristikat e tij mbrojtëse janë me veprim të shpejtë dhe afatgjatë. Vaji i arganit nuk është i yndyrshëm dhe do t’i lërë flokët tuaj të lehtë dhe jo të rëndë ose ngjitës pas përdorimit.

Përfitimet  nga vaji i arganit për lëkurë:
Vaji organik i Arganit është një trajtim kundër plakjes me efekt të lartë. Ai përmban nivele të rritura të vitaminës E (antioksidantë që neutralizojnë dëmtimin e radikalëve të lirë) dhe Saponins (agjentë zbutës të lëkurës). Zvogëlon rrudhat duke rivendosur shtresën hidro-lipidike të lëkurës pa bllokuar poret. Efektet e tij anti-inflamatore qetësojnë lëkurën e dëmtuar dhe eliminojnë qarqet e errëta dhe ënjtjen nën sy. Vaji i arganit është i popullarizuar në Marok për trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të lëkurës si ekzema dhe psoriaza. Highlyshtë shumë efektive në trajtimin e kushteve si aknet për shkak të vetive të buta anti-bakteriale. Vaji i arganit ndihmon në ndërtimin e lëkurës më të fortë.

Përfitimet e  vajit të arganit për thonj:
Aplikimi i rregullt i vajit Argan forcon thonjtë duke zvogëluar brishtësinë dhe duke rritur shpejtësinë e rigjenerimit. Karakteristikat kurative të vajit të arganit nxisin zhvillimin e sipërfaqes më të lëmuar të thonjve. Kutikulat gjithashtu përfitojnë nga disa pika vaj Argan, duke i mbajtur shtretërit e thonjve të butë dhe elastikë, duke parandaluar qërimin dhe varjen e thonjve. Gratë marokene e kanë njohur vajin e Arganit për t’i bërë thonjtë e tyre më të shëndetshëm dhe më të fortë.

6.70

KREM KUJDESI NGA ARGANI HACI GÜRKAN 150 ML

Me përmbajtje të vajit Argan, një vaj shumë i veçantë që merret nga frutat e pemës Argan të rritur në…

2.00

KREM KUJDESI NGA KAJSIA HACI GÜRKAN 150 ML

Nëse dëshironi që lëkura juaj, e cila është dera juaj në jetë, të jetë më e shëndetshme dhe më e…

2.00

KREM KUJDESI NGA RRUSHI I ZI HACI GÜRKAN 150 ML

Lëkura juaj tani do të jetë më e fortë me këtë krem të bukur me përmbajtje të pasur si dhe…

2.00

KREM KUJDESI KAKAO HACI GÜRKAN 150 ML

Sidomos në verë dhe në ekspozimin afatgjatë të diellit, ky krem do të jetë ndihmësi më i mirë i trupit…

2.00

ÇAJ ME PERIME FORM 100 GR
Out Of Stock

Ky është një çaj i përzier bimor i prodhuar brenda fushës së sigurisë ushqimore në mjediset e Mecitefendi me formulimin…

2.00

PLUHUR I FARËS SË RRUSHIT MECITEFENDI 200 GR

Pluhuri i Farave të Rrushit, i cili nxirret me kujdes nga rrushi i rritur në rajonin e Egjeut të vendit…

2.00

Shopping Cart