Jeta e re BIO

Bal-Tek Qumësht Mjalti i Pastër Mbretëror  (Mjaltë Mbretëror) 15 gr.

Bal-Tek Qumesht  Mjalti i paster Mbreteror  (Mjaltë Mbreteror) 15 gr.
Mjaltë Mbreteror e pastër është një produkt i lëngshëm, i bardhë, me ngjyrë kocke, i pavarur, i sekretuar nga nektari mashkullor, poleni i luleve dhe enzimat e tyre, nga nofullën e poshtme (mandibulare) dhe gjëndrat e fytit (hipoforingeale) për të ushqyer mbretëreshën (mbretëreshën). ) ) Bletët punëtore 4-14 ditëshe. 1.1 gr.
Është një produkt i pastër dhe natyral i bletës me një peshë specifike prej / cm 3 dhe karakter acid organik.
Pjelljet e bletëve punëtore ushqehen me pelte mbretërore të pastër për 3 ditë dhe pjelljet me dron për 4 ditë.
Nëse do të rriten bletët mbretëreshë, ato ushqehen me pelte mbretërore të pastër për 5 ditë.
Bletët e mjaltit të ushqyera me pelte mbretërore të pastër për 3-4 ditë jetojnë 30-40 ditë.
Bleta mbretëreshë, e ushqyer vetëm me pelte mbretërore të pastër për 5 ditë dhe gjatë gjithë jetës së saj, fiton aftësinë për të prodhuar 250.000-300.000 vezë blete çdo sezon.
Kjo peshë veze është 3 herë pesha e saj.
Kjo epërsi, zhvillim dhe ndryshim karakteristikash, të cilat nuk hasen në asnjë gjallesë në natyrë, janë parë vetëm te bleta mbretëreshë.
Sekreti i kësaj ngjarje interesante është se foshnja e bletës, e cila do të jetë mbretëresha, ushqehet me pelte mbretërore e pastër, ushqimi natyral më superior në botë. Ai përmban hda-10, i cili ka një efekt të gjithanshëm dhe pozitiv në metabolizmin e njeriut.
Ai përmban vitamina të grupit B, aminoacide thelbësore për trupin, acide yndyrore dhe një sërë substancash që ende nuk janë përcaktuar.
Pelta mbretërore në jetën e foshnjës-Fëmijë-Mashkull-Femër-Pleq…
në shtatzëni; Ka shumë përfitime për fëmijët tanë në periudhën para dhe pas lindjes dhe duke filluar nga barku i nënës.
Është shumë efektiv në zhvillimin dhe rritjen mendore.
Ai përmban vitamina A, d, e, k, h dhe b-Complex (të 9 llojet e vitaminave B).
Vitamina C është në sasi të vogla.
Përdorimi :
Ne rekomandojmë përdorimin e pelte mbretërore në formë të pastër për ata që kanë probleme me peshën ose që kujdesen për marrjen e kalorive.
Pelte mbretërore, 1 mg në lugë plastike.
Konsumohet duke e futur në gojë dhe duke e mbajtur nën gjuhë për të paktën 2 minuta.
Konsumimi duhet bërë me stomakun bosh dhe nuk duhet të hahet asgjë para të paktën 20 minutash.
Përdoruesit që nuk kanë probleme me peshën mund të përziejnë dhe përdorin artikuj si pelte mbretërore, mjaltë, fara të bluara të polenit në përmasa të ndryshme sipas dëshirës së tyre. Rekomandohet të përdoret dy herë në ditë.
Mund të përdoret në mëngjes dhe para darkës.
Jepini fëmijëve tuaj përzierje që do t’i pëlqejnë.
Fëmijëve mund të mos ju pëlqejë shija e pastër e pelte mbretërore.
Mund t’ua japim fëmijëve tanë duke e përzier me qumësht ose mjaltë.
Ekziston edhe një formë e shijshme dhe e këndshme konsumi duke tretur në qumësht pelte mbretërore e përzier me mjaltë.
Paketimi: 15 gr. (Përfshin 15 ditë përdorim) në një shishe qelqi qelibar të fshehur në shkumë stiropori.
Informacion shtesë: Duhet të ruhet në një ambient të ftohtë (2-6 gradë).
Kur dëshirohet të konsumohet si pastë me mjaltë, duhet të ruhet në temperaturën e dhomës.
Përbërësi: qumesht mjalti mberetor
Paralajmërim:
Produktet janë suplemente ushqimore dhe jo barna; nuk përdoret për qëllime terapeutike
Mbroni nga drita dhe lagështia, produktet me shirita sigurie të hapura nuk duhet të përdoren.
Ruajeni në një vend të freskët dhe të mbyllur në frigorifer, jashtë mundësive të fëmijëve.
Ata që janë alergjikë ndaj produkteve të bletëve nuk duhet ta përdorin atë.

49.00

Category:
KREM KUJDESI NGA ARGANI HACI GÜRKAN 150 ML

Me përmbajtje të vajit Argan, një vaj shumë i veçantë që merret nga frutat e pemës Argan të rritur në…

2.00

KREM KUJDESI NGA KAJSIA HACI GÜRKAN 150 ML

Nëse dëshironi që lëkura juaj, e cila është dera juaj në jetë, të jetë më e shëndetshme dhe më e…

2.00

KREM KUJDESI NGA RRUSHI I ZI HACI GÜRKAN 150 ML

Lëkura juaj tani do të jetë më e fortë me këtë krem të bukur me përmbajtje të pasur si dhe…

2.00

KREM KUJDESI KAKAO HACI GÜRKAN 150 ML

Sidomos në verë dhe në ekspozimin afatgjatë të diellit, ky krem do të jetë ndihmësi më i mirë i trupit…

2.00

ÇAJ ME PERIME FORM 100 GR
Out Of Stock

Ky është një çaj i përzier bimor i prodhuar brenda fushës së sigurisë ushqimore në mjediset e Mecitefendi me formulimin…

2.00

PLUHUR I FARËS SË RRUSHIT MECITEFENDI 200 GR

Pluhuri i Farave të Rrushit, i cili nxirret me kujdes nga rrushi i rritur në rajonin e Egjeut të vendit…

2.00

Shopping Cart