Jeta e re BIO

BAL-TEK Qumësht Mjalti i Pastër Mbretëror (Mjaltë Mbretëor) 30 Gr.

Qumesht Mjalte i Paster Mbreteror 30 gr

– Qumesht Mjalte i Paster Mbreteror është një produkt i lëngshëm, i bardhë, me ngjyrë kocke, i pavarur, i sekretuar nga nektari mashkullor, poleni i luleve dhe enzimat e tyre dhe nofullës së poshtme (mandibulare) dhe gjëndrave të fytit (hipoforingeale) për të ushqyer mbretëreshën (mbretëreshën). Bletët punëtore 4-14 ditëshe. 1.1 gr. Është një produkt i pastër dhe natyral i bletës me një peshë specifike prej / cm 3 dhe karakter acid organik. Pjelljet e bletëve punëtore ushqehen me pelte mbretërore të pastër për 3 ditë dhe pjelljet me dron për 4 ditë. Nëse do të rriten bletët mbretëreshë, ato ushqehen me pelte mbretërore të pastër për 5 ditë. Bletët e mjaltit të ushqyera me pelte mbretërore të pastër për 3-4 ditë jetojnë 30-40 ditë. Bleta mbretëreshë, e ushqyer vetëm me pelte mbretërore të pastër për 5 ditë dhe gjatë gjithë jetës së saj, fiton aftësinë për të prodhuar 250.000-300.000 vezë blete çdo sezon. Kjo është pesha e vezës, 3 herë pesha e saj. Kjo epërsi, zhvillim dhe ndryshim karakteristikash, të cilat nuk hasen në asnjë gjallesë në natyrë, janë parë vetëm te bleta mbretëreshë. Sekreti i kësaj ngjarje interesante është se foshnja e bletës, e cila do të bëhet mbretëreshë (mbretëresha), ushqehet me pelte mbretërore e pastër, ushqimi natyral më superior në botë. Në veçanti, ai përmban vitamina të grupit B, aminoacide thelbësore për trupin, acide yndyrore dhe një sërë substancash që ende nuk janë identifikuar. Pelta mbretërore përdoret në jetën e foshnjave, fëmijëve, burrave, grave, të moshuarve, mbi moshën 1 vjeç, gjatë shtatzënisë. Ai përmban aminoacide thelbësore për trupin, acide yndyrore dhe një sërë substancash që ende nuk janë identifikuar. Pelta mbretërore përdoret në jetën e foshnjave, fëmijëve, burrave, grave, të moshuarve, mbi moshën 1 vjeç, gjatë shtatzënisë. Ai përmban aminoacide thelbësore për trupin, acide yndyrore dhe një sërë substancash që ende nuk janë identifikuar. Pelta mbretërore përdoret në jetën e foshnjave, fëmijëve, burrave, grave, të moshuarve, mbi moshën 1 vjeç, gjatë shtatzënisë.
Ka shumë përfitime për fëmijët tanë në periudhën para dhe pas lindjes dhe duke filluar nga barku i nënës. Ai përmban HDA-10, i cili ka një efekt të gjithanshëm dhe pozitiv në metabolizmin e njeriut. Ai përmban vitamina A, D, E, K, H dhe B-Complex (të 9 llojet e vitaminave B). Vitamina C është në sasi të vogla.

Përdorimi: Ne rekomandojmë përdorimin e pelte mbretërore në formë të pastër për ata që kanë probleme me peshën ose kujdesen për marrjen e kalorive. Pelte mbretërore, 1 mg në lugën e saj plastike. Konsumohet duke e futur në gojë dhe duke e mbajtur nën gjuhë për të paktën 2 minuta. Konsumimi duhet bërë me stomakun bosh dhe nuk duhet të hahet asgjë para të paktën 20 minutash. Përdoruesit që nuk kanë probleme me peshën mund të përziejnë dhe përdorin artikuj si pelte mbretërore, mjaltë, fara të bluara të polenit në përmasa të ndryshme sipas dëshirës së tyre. Rekomandohet të përdoret dy herë në ditë. Mund të përdoret në mëngjes dhe para darkës. Jepini fëmijëve tuaj në përzierje që do t’i pëlqejnë. Shija e pelte mbretërore e pastër mund të mos jetë e këndshme për fëmijët. Mund t’ua japim fëmijëve tanë duke e përzier me qumësht ose mjaltë. Ekziston edhe një formë konsumi e shijshme dhe e shijshme kur pelte mbretërore e përzier me mjaltë tretet më pas në qumësht.

Përmbajtja: Qumesht majlti  mbretërore Paketimi: Shishe qelqi me ngjyrë qelibar, e fshehur në shkumë stiropor, 30 gr. (Përfshin 30 ditë përdorim.) Informacion shtesë: Duhet të ruhet në një mjedis të ftohtë (2-6 gradë). Kur dëshirohet të konsumohet si pastë me mjaltë, duhet të ruhet në temperaturën e dhomës. PARALAJMËRIM: Produktet janë suplemente ushqimore dhe jo barna. Ekziston edhe një formë konsumi e shijshme dhe e shijshme kur pelte mbretërore e përzier me mjaltë tretet më pas në qumësht. Përmbajtja: Pure pelte mbretërore Paketimi: Shishe qelqi me ngjyrë qelibar, e fshehur në shkumë stiropor, 30 gr. (Përfshin 30 ditë përdorim.) Informacion shtesë: Duhet të ruhet në një mjedis të ftohtë (2-6 gradë). Kur dëshirohet të konsumohet si pastë me mjaltë, duhet të ruhet në temperaturën e dhomës.

PARALAJMËRIM: Produktet janë suplemente ushqimore dhe jo barna. Ekziston edhe një formë konsumi e shijshme dhe e shijshme kur pelte mbretërore e përzier me mjaltë tretet më pas në qumësht.

Përmbajtja: Pure pelte mbretërore Paketimi: Shishe qelqi me ngjyrë qelibar, e fshehur në shkumë stiropor, 30 gr. (Përfshin 30 ditë përdorim.) Informacion shtesë: Duhet të ruhet në një mjedis të ftohtë (2-6 gradë). Kur dëshirohet të konsumohet si pastë me mjaltë, duhet të ruhet në temperaturën e dhomës.

PARALAJMËRIM: Produktet janë suplemente ushqimore dhe jo barna.

– Nuk përdoret për qëllime terapeutike. Mbroni nga drita dhe lagështia, produktet me shirita sigurie të hapura nuk duhet të përdoren. Ruajeni në një vend të freskët dhe të mbyllur në frigorifer, jashtë mundësive të fëmijëve. Ata që janë alergjikë ndaj produkteve të bletëve nuk duhet ta përdorin atë.

79.00

Category:
KREM KUJDESI NGA ARGANI HACI GÜRKAN 150 ML

Me përmbajtje të vajit Argan, një vaj shumë i veçantë që merret nga frutat e pemës Argan të rritur në…

2.00

KREM KUJDESI NGA KAJSIA HACI GÜRKAN 150 ML

Nëse dëshironi që lëkura juaj, e cila është dera juaj në jetë, të jetë më e shëndetshme dhe më e…

2.00

KREM KUJDESI NGA RRUSHI I ZI HACI GÜRKAN 150 ML

Lëkura juaj tani do të jetë më e fortë me këtë krem të bukur me përmbajtje të pasur si dhe…

2.00

KREM KUJDESI KAKAO HACI GÜRKAN 150 ML

Sidomos në verë dhe në ekspozimin afatgjatë të diellit, ky krem do të jetë ndihmësi më i mirë i trupit…

2.00

ÇAJ ME PERIME FORM 100 GR
Out Of Stock

Ky është një çaj i përzier bimor i prodhuar brenda fushës së sigurisë ushqimore në mjediset e Mecitefendi me formulimin…

2.00

PLUHUR I FARËS SË RRUSHIT MECITEFENDI 200 GR

Pluhuri i Farave të Rrushit, i cili nxirret me kujdes nga rrushi i rritur në rajonin e Egjeut të vendit…

2.00

Shopping Cart